مقالات

چند نکته مهم درباره مایکروفر ها که باید بدانید

چند نکته مهم درباره مایکروفر ها که باید بدانید : هنگامی که می خواهید خرید مایکروفر انجام دهید آشنایی با اجزاء داخلی و نحوه ی استفاده صحیح از آن کمک بسیاری جهت انتخاب بهترین گزینه به شما خواهند کرد هم چنین در رفع ایرادات جزئی مایکروفر نیز یاری رسان شما خواهند بود . در این مقاله قصد داریم شما همراهان همیشگی دیجی اسمارت بای را با نکاتی مهم در راستای تعمیر و رفع ایرادات جزئی مایکروفر ها آشنا کنیم از این رو تا انتهای مبحث با ما همراه باشید .

هنگام جرقه زدن مایکروفر چه باید کرد ؟

ممکن است زمانی که در حال استفاده از مایکروفر تان هستید متوجه جرقه زدن در آن شوید . در این شرایط ابتدا می بایست محفظه ی داخلی را مورد بررسی قرار دهید . ممکن است علت جرقه زدن ، کثیف بودن محفظه ( وجود لکه های چربی و روغن ) باشد از این رو می توانید با استفاده از مواد شوینده مخصوص این کار ، فضای داخلی مایکروفر را تمیز کنید . اگر پس از تمیز کردن محفظه داخلی ، جرقه زدن متوقف نشد احتمالا مشکل دستگاه از بخش دیود یا همزن می باشد . از آن جایی که تعمیر این قطعات نیاز به متخصص دارد بهتر است به تعمیرگاه های معتبر مراجعه نمایید .

هنگام عدم چفت شدن درب چه باید کرد :

یکی از حائز اهمیت ترین بخش های تشکیل دهنده ی یک مایکروفر ، درب آن می باشد چرا که با به وجود آمدن کوچک ترین مشکل در آن ، عملکرد دستگاه دچار اختلال خواهد شد . اگر درب مایکروفر تان به خوبی چفت نمی شود بهتر است به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید . درب مایکروفر ها تنها از چندین بست و فنر و قلاب تشکی شده اند از این رو برای حل این مشکل می بایست ابتدا اتصال برق دستگاه را قطع کنید و فنر ها و قلاب های درب را مورد بررسی قرار دهید تا از پوسیدگی یا زنگ زدن آن ها مطلع شوید .

مایکروفر

اختلال در عملکرد تاچ دستگاه مایکروفر ها :

امروزه مایکروفر های بسیاری به قسمت لمسی یا تاچ مجهز شده اند تا مصرف کنندگان بتوانند راحت تر از امکانات پیشرفته دستگاه استفاده کنند . این قسمت از مایکروفر در واقع عملکردی هم چون کلید های روشن و خاموش و تنظیم میزان حرارت دارد لذا یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ی یک مایکروفر به شمار می رود . یکی از دلایل کار نکردن تاچ دستگاه ، اختلال در کلید های غشایی می باشد . از آن جایی که این کلید ها با گذشت زمان پوسیده می شوند ، باید تعمیر یا تعویض شوند . برای تعویض این قطعه می توانید با قطع اتصال برق دستگاه قاب مایکروفر را باز کرده و کلید های غشایی را تعویض کنید . ( برای آزمایش تاچ مایکروفر می بایست از مولتی متر استفاده کنید )

اگر با انجام موارد ذکر شده باز هم تاچ دستگاه کار نکرد مشکل از بخش برد کنترل می باشد و باید به تعمیرکار مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *