مقالات

چند ترفند ساده برای تمیز کردن لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه

چند ترفند ساده برای تمیز کردن لوازم آشپزخانه : یکی از چالش های بزرگ در هر منزل ، تمیز کردن لوازم آشپزخانه می باشد چراکه این لوازم نقش مهمی در سلامت و بهداشت مواد غذایی دارند . لازم به ذکر است بدانید علت اصلی کثیف شدن لوازم آشپزخانه انواع چربی ها و مواد روغنی و مواردی مشابه هستند ! با مطالعه این مقاله می توانید در کمترین زمان لوازم خود را تمیز کنید و در انرژی و زمان خود صرفه جویی کنید از این رو مثل همیشه با بخش مقالات دیجی اسمارت بای همراه باشید .

لوازم مورد نیاز برای نظافت عبارتند از :

  1. سرکه سفید
  2. جوش شیرین
  3. آب
  4. کمی پارچه تمیز
  5. مایع ظرفشویی
  6. فرچه

روش نظافت مخلوط کن :

یکی از کاربردی ترین لوازم در هر آشچزخانه مخلوط کن می باشد ، به همین دلیل آلودگی های بسیاری را به خود جذب می کند . روش های قدیمی برای تمیز کردن مخلوط کن را کنار بگذارید و با ما همراه باشید . برای نظافت تنها کافیست حدود یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و کمی آب را داخل دستگاه بریزید و پس از بستن درب مخلوط کن ، آن را برای چند دقیقه روشن کنید سپس با آب گرم دستگاه را شستشو دهید . با انجام این کار محلول آب و مایع ظرفشویی به تمام گوشه و کنار دستگاه نفوذ می نماید و تمامی آلودگی ها از بین می روند .

لوازم آشپزخانه

روش نظافت سینک های ظرفشویی :

از آن جایی که سینک ظرفشویی نیز یکی از پر استفاده ترین لوازم آشپزخانه می باشد ، آلودگی ها و جرم های بسیاری را جذب می کند . با ما باشید تا با روش آسان تمیز کردن سینک ها آشنا شوید . برای انجام این امر ابتدا می بایست یک فنجان جوش شیرین سپس یک فنجان سرکه سفید را داخل سینک بریزید در ادامه سینک را با آب گرم شستشو دهید . با انجام این کار چاه سینک ظرفشویی به سرعت تمیز می شود .

لوازم آشپزخانه

روش نظافت فیلتر هود آشپزخانه :

همان طور که می دانید کاربرد هود در آشپزخانه ، از بین بردن بو های نا مطبوع هنگام آشپزی می باشد از این رو امری طبیعی است که فیلتر های موجود در هود ها انواع چربی ها و آلودگی های موجود در فضای آشپزخانه را به خود جذب کنند . بسیاری از افراد از آن جایی که نمی دانند چگونه این فیلتر ها را تمیز کنند هر چند وقت یک بار مجبور به تعویض فیلتر هود می شوند . در ادامه با دیجی اسمارت بای همراه باشید تا با روشی ساده ، در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

ابتدا فیلتر را جدا کنید و کمی مایع ظرفشویی رو آن بریزید سپس به مقدار کافی آب گرم روی آن ریخته و ۱۵ دقیقه صبر کنید . حال می توانید با استفاده از فرچه تمامی چربی ها و لکه های فیلتر را از بین ببرید و در آخر با آب گرم شستشو دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *