مقالات

هود آشپزخانه و نکاتی مهم در تمیز کردن و نگهداری از آن

هود آشپزخانه

هود آشپزخانه و نکاتی مهم در تمیز کردن و نگهداری از آن : هود های آشپزخانه یکی از مهم ترین نیاز ها برای هر خانه به شمار می روند . بسیاری از خانم ها با گذشت زمان شاهد به وجود آمدن لکه های چربی بر روی هود آشپزخانه خود می شوند . از آن جایی که نظافت و از بین بردن لکه های چربی هود ها یکی از دشوار ترین کار ها برای هر خانم ها می باشد قصد داریم در این مبحث به بررسی راهکار هایی کاربردی در این زمینه بپردازیم لذا برای داشتن هودی تمیز و درخشان تا انتهای این مبحث با دیجی اسمارت بای همراه باشید .

هود و پودر ماشین لباس شویی :

یکی از کاربردی ترین روش ها برای از بین بردن لکه های چربی هود ، استفاده از ” پودر ماشین لباس شویی ” می باشد . از آن جایی که در ساخت پودر های ماشین لباس شویی از آنزیم هایی قدرتمند استفاده شده است یکی از مناسب ترین گزینه ها در راستای از بین بردن انواع لکه های چربی به حساب می آیند .

تمیز کردن هود

هود و محلول های گاز پاک کن :

همان طور که می دانید امروزه با گسترش و پیشرفت تکنولوژی مواد پاک کننده و شوینده با دقت و تخصص بالاتری ساخته می شوند . به طور مثال برای تمیز کردن سینک ، سطح انواع اجاق گاز و … مواد پاک کننده مجزا در فروشگاه ها موجود می باشد . محلول ها و مواد شوینده ” گاز پاک کن ” برای تمیز کردن هود ها هم مناسب می باشند لذا می توانید از این محلول ها نیز استفاده نمایید .

تعویض فیلتر هود :

به طور معمول در ساخت هود ها از دو نوع فیلتر استفاده می شود که یکی از آن ها از جنس الیاف می باشد . اگر هود آشپزخانه شما دارای فیلتر الیافی است ، طی بازه های زمانی مختلف می بایست فیلتر آن را تعویض کنید چراکه شستوی این دسته از فیلتر ها باعث تغییر شکل ظاهری و عدم کارایی آن ها می شود از این رو انجام این امر عملا کاری بیهوده می باشد .

افزایش طول عمر هود :

  • به هیچ عنوان اجاق گاز تان را بدون حضور ظرف بر روی آن روشن نگهندارید زیرا این امر صدمه شدیدی به هود شما وارد می کند .
  • همان طور که پیش تر نیز ذکر شد در صورت امکان هر ماه فیلتر های هود را تعویض کنید .
  • برای افزایش طول عمر و زیبایی هود هر ۳ ماه یک بار آن را به طور کامل تمیز کنید .
  • در انتخاب سایز ظروفی که می خواهید بر روی اجاق گازتان قرار دهید دقت داشته باشید تا حرارت شعله گاز از طرفین ظرف بیرون نزند . حرارت شعله اجاق گاز در دراز مدت موجب از بین رفتن هود آشپزخانه خواهد شد .
  • از ایجاد دود های غلیظ در آشپزخانه پرهیز کنید .
  • در آغاز کار هود به هیچ عنوان آن را روی دور موتور تند قرار ندهید . بهتر است ابتدا با دور موتور کم شروع کنید و با افزایش شعله های اجاق گاز دور موتور را نیز افزایش دهید .
  • هنگامی که می خواهید هود تان را تمیز کنید حتما از قطع شدن برق مطمئن شوید .
  • برای خروجی هود آشپزخانه از لوله ای مجزا استفاده کنید .
  • برای نظافت هود حتما از اسفنج ، حوله نرم و یا ابر استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *