مقالات

نکاتی مهم درباره استفاده از هود آشپزخانه

هود

نکاتی مهم درباره استفاده از هود آشپزخانه : بسیاری از افراد بر این باورند که تنها کاربرد هود آشپزخانه نصب نمودن آن در فضای بالایی اجاق گاز و از بین بردن بوی غذا می باشد ، برخی دیگر نیز معتقدند هواکش هود ، بخشی مجزا از سیستم تهویه یا هواکش منزل می باشد . این دسته از افراد باید بدانند در بعضی موارد عملکرد نا صحیح هود آشپزخانه اثراتی منفی در میزان کیفیت هوای فضای منزل بر جای خواهد گذاشت و موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه ی دیگر تهویه هوا می گردد . در این مبحث قصد داریم شما کاربران عزیز دیجی اسمارت بای را با نکاتی مهم درباره هود ها آشنا کنیم از این رو با ما همراه باشید .

هود آشپزخانه و انواع آن :

در بازار لوازم آشپزخانه به طور کلی دو نوع هود در دسترس مصرف کنندگان می باشد :

  • هود های دارای خروجی هوا : این دسته از هود های آشپزخانه دارای یک کانل خروجی هستند که از طریق آن تمامی گرد و غبار ها و بو ها و چربی های نا مساعد را از فضای خانه خارج می کنند .
  • هود های تصفیه کننده هوا : این هود ها تمامی گرد و غبار موجود در فضا را به داخل خود می کشند و هوای تازه و تصفیه شده را باز می گردانند .

هود

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده هود آشپزخانه :

  • فیلتر هود : فیلتر ها یکی از اجزای مهم در تمامی هود ها می باشند و حجم بسیاری از گرد و غبار و چربی ها را جذب می کنند . اگر طراحی آشپزخانه شما به صورتی است که امکان نصب هواکش وجود ندارد بهتر است از فیلتر های زغالی استفاده کنید چرا که دارای قدرت جذب بالا تری هستند و باعث پاکیزگی بیشتر هوا در آشپزخانه می شوند . فیلتر های متالیک کارایی خود را در مدت زمان بیشتری از دست می دهند و در کنار فیلتر های زغالی کاربرد بیشتری خواهند داشت .
  • لامپ هود : در تمامی مدل های هود از لامپی هالوژنی استفاده شده است تا مصرف کنندگان دیده بهتری از اجاق گاز داشته باشند .
  • حسگر هود : در برخی از هود ها حسگر هایی تعبیه شده است که میزان قدرت مکش هود را با میزان آلودگی موجود در فضا هماهنگ می سازد .
  • کلید تنظیم کننده هود : تمامی هود ها دارای ۳ سرعت می باشند که مقدار قدرت دور موتور هود آشپزخانه را با میزان آلودگی هوا تنظیم می نماید .

راهکار هایی برای نظافت هود :

هود

  1. با استفاده از مواد شوینده مناسب می توانید فضای بیرونی و داخلی هود را تمیز کنید ( پیش از انجام نظافت حتما هود را خاموش کنید )
  2. با استفاده از ترکیب آب ولرم و صابون می توانید هود را شستوشو دهید اما باید مراقب باشید که آسیبی به لامپ هالوژنی و پریز برق وارد نشود .
  3. از موم عسل می توانید جهت تمیز کردن هود هایی با فلز اکسید نشدنی استفاده نمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *