مقالات

مقایسه و بررسی فر های گازی و برقی

مقایسه و بررسی فر های گازی و برقی : هنگامی که برای خرید فر به فروشگاه های مجازی یا حقیقی مراجعه می کنید با دو مدل فر برقی و فر گازی رو به رو می شوید . اگر می خواهید بهترین انتخاب را در خرید فر داشته باشید ، در این مبحث با دیجی اسمارت بای همراه باشید تا با هر کدام از آن ها به طور کامل آشنا شوید و از معایب و مزایا آن ها آگاه شوید .

فر های برقی و گازی در موارد بسیاری دارای عملکردی یکسان هستند و تفاوت های بسیار کمی میان آن دو است از این رو تصمیم گیری برای مصرف کننده کمی دشوار می شود .

فر های گازی :

فر های گازی مدت زمان بسیاری است که در سرایر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند . این فر ها در مقایسه با فر های برقی از قیمت پایین ترین و عملکردی سریع تر برخوردار هستند و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند . همان طور که از نام این فر ها مشخص است برای کارایی به گاز شهری و برای روشن شدن نور و فن از طریق یک سیم به برق متصل می شوند .

مزیت های فر های گازی :

یکی از مزیت های فر گازی سریع تر گرم و سرد شدن آن نسبت به فر برقی می باشد . علاوه بر این هزینه های فر گازی نسبت به فر برقی به مراتب کم تر می باشد چراکه در ایران هزینه گاز کم تر از انرژی برق است . دوام بیشتر و هزینه نگه داری کم تر از دیگر مزایا فر های گازی می باشد .

معایب فر های گازی :

یکی از معایب فر های گازی ثابت نماندن درجه حرارت در آن ها می باشد ، در واقع این امر موجب عدم انجام فرآیند پخت غذل به صورت یکنواخت می گردد . از آنجایی که محیط فر های گازی مرطوب است برای پخت و پز کیک های اسفنجی و مواردی از این قبیل به مشکل برخواهید خورد .

فر های برقی :

طراحی فر های برقی به صورتی انجام شده است کلیه انتظارات مصرف کنندگان از یک فر توکار کاربردی را برآورده نموده است . مراحل نصب و راه اندازی فر های برقی بسیار آسان می باشد و تنها با اتصال سیم فر به برق شهری امکان استفاده از آن فراهم می گردد . فر های تمام برقی معمولا دارای ۳ یا ۴ المنت هستند و بدون هیچ گونه اشعه و پرتوی مضری، دمای فر را بالا می برند و بدین ترتیب هیچ گونه ضرری را با خود به همراه ندارند. عملکرد این فرها، از نمونه های تماما گازی بهتر و شاید از نمونه های تماما برقی، بدتر باشد و بدین ترتیب اولویت دوم افراد در خرید فرهای توکار به شمار می آید. از جمله معایب و محدودیت های فر های برقی گازی، نیاز به شیر گاز مجزا در آشپزخانه می باشد و در صورتی که افراد به این نکته توجه نکنند، فر مورد استفاده شان، مشمول گارانتی نخواهد شد. همچنین سرآشپزهای حرفه ای معتقدند، که فرهای برقی گازی، تمامی رطوبت و آب موجود در مواد غذایی را خشک نمی کنند و به این ترتیب باعث خمیری شدن غذا و جلوگیری از ترد شدن آن می شود . علاوه بر موارد ذکر شده فنِ داکتی موجود در این گروه از فرها ، باعث نامیزان شدن شعله ها در قسمت پایینی فر شده و از پخت یکنواخت غذا جلوگیری می نماید که این قضیه بعضا موجب خوب نپختن بعضی از بخش های غذا می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *