مقالات

مایکروویو و ۶ کاربرد جالب آن 

مایکروویو

مایکروویو و ۶ کاربرد جالب آن : معمولا بسیاری از افراد برای گرم کردن غذا ها و یا تهیه آن ها از مایکروویو ها استفاده می کنند . آیا می دانستید این وسیله دارای کاربرد های دیگری نیز می باشد ؟ مثل همیشه در این مبحث نیز با دیجی اسمارت بای همراه باشید تا با مایکروویو و ۶ کاربرد جالب آن  ها آشنا شوید .

ضد عفونی کردن تخته گوشت در مایکروویو :

برای ضد عفونی کردن تخته های گوشت یا تخته های خرد کردن سبزی تنها کافیست ابتدا آن ها را کاملا بشویید سپس تمامی سطح شان را آغشته به یک لیموی تازه کنید . حال با قرار دادن تخته گوشت در مایکروویو به مدت یک دقیقه شاهد ضد عفونی شدن آن توسط حرارت دستگاه خواهید شد .

برشته کردن مواد غذایی در مایکروویو :

کی از کاربرد های جالب مایکروویو ها ، برشته کردن مواد غذایی در مدت زمانی بسیار کوتاه می باشد . ماده غذای مورد نظرتان ( مثل نان ) را در به صورت پراکنده در یک بشقاب قرار دهید به مدت ۳ دقیقه در مایکروویو قرار دهید . به یاد داشته باشید برای دریافت نتیجه ای بهتر هر ۱ دقیقه یکبار ظرف را از دستگاه خارج کرده و محتویات آن را تکان دهید .

پختن سیب زمینی در مایکروویو :

با استفاده از مایکروویو می توانید تنها در ۴ دقیقه سیب زمینی ها را به خوبی بپزید ! در واقع در ابتدا می بایست به کمک یک چنگال چند حفره در سیب زمینی ها ایجاد کنید و به مدت ۴ دقیقه ( با یک فاصله زمانی در دقیقه دوم ) در دستگاه قرار دهید .

ضد عفونی اسکاچ یا سیم ظرفشویی در مایکروویو :

ممکن است پس از سشت و شوی برخی از ظروف ، اسکاچ تان بوی بد بگیرد . با استفاده از مایکروویو می توانید این بو را از بین ببرید ! تنها کافیست در یک ظرف حاوی محلولی از آب و آبلیمو یا آب و سرکه خیس کنید و به مدت ۱ دقیقه در مایکروویو قرار دهید ؛ اسکاچ شما کاملا ضد عفونی شده است .

نرم کردن مواد غذایی با مایکروویو :

یکی از مواد غذایی که پس از خارج کردن آن از یخچال به زمان زیادی برای نرم شدن نیاز دارد عسل می باشد . با استفاده از مایکروویو تنها در ۳۰ ثانیه می توانید عسل را نرم کرده و میل کنید !

سرخ یا برشته کردن سیر با مایکروویو :

سرخ کردن سیر با استفاده از ماهیتابه و اجاق گاز نیاز به زمانی حدود ۴۵ دقیقه دارید اما با استفاده از مایکروویو تنها به ۸ دقیقه نیاز دارید ! در واقع می بایست ابتدا سیر ها را برش دهید و در ظرفی کوچک و عمیق قرار دهید ، کمی فلفل و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن بیافزایید . ۲ قاشق غذاخوری آب ته ظرف ریخته و روی ظرف را با یک پلاستیک بپوشانید و در حدود ۷ دقیقه درون دستگاه قرار دهید ، سپس بعد از اینکه ۷ دقیقه تمام شد ، چند لحظه ای صبر کنید و بعد ظرف را از دستگاه بیرون بیاورید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *