مقالات

ماشین ظرفشویی و لوازمی که نباید با آن شست

ماشین-ظرفشویی

ماشین ظرفشویی و لوازمی که نباید با آن شست : امروزه ماشین های ظرفشویی یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه ی لوازم منزل و آشپزخانه می باشند از این رو در این مقاله قصد داریم شما کاربران عزیز دیجی اسمارت بای را با لوازمی که برای شست و شوی آن ها نباید از ماشین ظرفشویی استفاده کرد آشنا کنید . مثل همیشه تا انتهای این مبحث با ما همراه باشید .

ماشین ظرفشویی و لوازم چوبی :

به هیچ عنوان برای شست و شوی لوازم چوبی نظیر کاسه ، چنگال ، قاشق و تخته های گوشت از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید زیرا پودر های ماشین ظرفشویی باعث خارج شدن روغن طبیعی موجود در بافت چوبی این لازم می شود . با خارج شدن این روغن لوازم چوبی شما پس از مدت زمانی کوتاه شروع به خشک شدن و نهایتا ترک خوردن می کنند .

ماشین ظرفشویی و انواع چاقو :

به ۳ دلیل نباید برای شست و شوی چاقو ها از ماشین ظرفشویی استفاده نمود .

  1. قسمت تیز چاقو باعث آسیب رسیدن به روکش ضد زنگ سبد های ماشین و در طولانی مدت موجب زنگ زدگی آن ها خواهد شد .
  2. خطر موجود در زمان خالی کردن ماشین ظرفشویی .
  3. شست و شوی چاقو در ماشین ظرفشویی موجب کند شدن چاقوها می شود . در واقع شوینده های ماشین ظرفشویی حاوی موادی می باشند که کندی چاقو و آسین دیدن دسته ی چاقو ها را به همراه خواهند داشت .

ماشین ظرفشویی و انواع رنده ها :

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد به هیچ عنوان برای شست و شوی وسایل تیز از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث خراب شدن کروم و استیل سبد ها خواهند شد . رنده ها و الک ها نیز جز وسایلی هستند که برای شستن آن ها نباید از ماشین ظرفشویی استفاده کرد . علاوه بر موارد ذکر شده از آنجایی که این لوازم دارای حفره های بسیاری هستند ، در ماشین ظرفشویی آب را فقط از خود عبور می دهند و به طور کامل تمیز نمی شوند .

ماشین ظرفشویی و ظروفی آلومینیومی:

شوینده های ماشین ظرفشویی موجب سیاه شدن ، خوردگی و پارگی ظرف های آلومینیومی بدون روک آندی می شوند . بهتر است ظروف آلومینیومی خود را حتما با دست بشویید .

ماشین ظرفشویی و شست و شوی ظروف آرکوپال و ملامین :

شستن ظروف ملامین و آرکوپال در ماشین ظرفشویی موجب از بین رفتن رنگ و لایه اولیه آن ها خواهد شد از این رو بهتر است آن ها را دست بشویید .

ماشین ظرفشویی و شست و شوی ظروف مسی :

ظروف مسی امروزه کمتر مورد استفاده قرار گرفته می شوند اما اگر شما هنوز هم از این ظروف استفاده می کنید بهتر است آن ها را با دست بشویید زیرا مواد شوینده ماشین ظرفشویی باعث تغییر رنگ این ظروف خواهند شد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *