دسته‌بندی نشده, مقالات

آشنایی با عملکرد انواع شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی آشپزخانه

آشنایی با عملکرد انواع شیرآلات بهداشتی : در این مقاله از سری مقالات وب سایت دیجی اسمارت بای قصد داریم شما کاربران عزیز را با انواع شیرآلات بهداشتی ، اجزاء داخلی شیرآلات و کاربرد آن ها آشنا نماییم از این رو مثل همیشه تا انتهای این مبحث با ما همراه باشید . شیرآلات بهداشتی به طور کلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده اند . در ساخت بخش خارجی شیرآلات از آلیاژ های متفاوتی استفاده شده است که از پرکاربرد ترین این آلیاژ ها می توان به استیل ، مس ، سرب و برنج اشاره داشت .

شیرآلاتی با پوشش سربی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند زیرا این آلیاژ هنگامی که در مجاورت آب قرار می گیرد با گذشت زمان خورده میشود و باعث آلودگی آب می گردد .

کاربرد شیرآلات بهداشتی اهرمی :

یکی از پرکاربرد ترین شیرآلات در سطح جهانی ، شیرآلات اهرمی هستند . یکی از  علت هایی که این دسته از شیرآلات را در این سطح از توجه قرار داده است ، بهداشت بالا آن ها می باشد . علاوه بر این در این گروه از شیر ها تنظیم دمای آب به مراتب آسان تر می باشد . برای سینک های ظرفشویی می توانید از شیرآلات تک اهرمی با امکان جدا شدن سر شیر و برای روشویی ها از شیرآلات تک اهرمی ایستاده استفاده نمایید .

کاربرد شیرآلات بهداشتی ایستاده :

به طور کلی شیرآلات بهداشتی به دو روش نصب می شوند :

  • ایستاده
  • روی دیوار

برخی از کارشناسان بر این باورند که استفاده از شیرآلات به صورت دیواری برای آشپزخانه مناسب نمی باشد و نصب شیرآلات به صورت ایستاده را توصیه می نمایند . لازم به ذکر است بدانید کاربرد شیرهای دیواری بیشتر در حمام و توالت می باشد .

شیرآلات بهداشتی آشپزخانه

عملکرد شیرآلات بهداشتی چشمی :

زمانی که یک جسم در میدان دید چشمی شیر قرار می گیرد ، جریان آب برقرار می شوند از این می توان گفت استفاده از این دسته از شیرآلات بهداشتی در صرفه جویی در مصرف آب بسیار به صرفه می باشد . این شیرآلات دارای قطعه به نام وبلاتور هستند که هوا و آب را با یکدیگر مخلوط می کند از این حجم کمتری آب از شیر مورد نظر خارج می گردد و درصد صرفه جویی را افزایش می دهد . لازم به ذکر است بدانید این گروه از شیرآلات با استفاده از برق و باتری کار می کنند ؛ در واقع با قطع بودن جریان برق با استفاده از باتری کار می کنند .

شیرآلات بهداشتی آشپزخانه

کاربرد شیرآلات بهداشتی پدالی :

اگر می خواهید برای یک فضای عمومی شیرآلات تهیه کنید بهترین و به صرفه ترین گزینه برای شما ، شیرالات بهداشتی پدالی می باشند . کاربرد این دسته از شیرآلات بهداشتی به این صورت است که افراد می توانند با فشردن پدال میزان آب خروجی را کنترل کنند .

در کشور ایران برند های مختلفی در زمینه تولید شیرالات با کیفیت در حال فعالیت هستند که از جمله معتبر ترین آن ها می توان به شیرآلات کی دبلیو سی ، شیرآلات اوج ، شیرآلات اخوان ، شیرآلات راسان و شیرآلات برتولینی اشاره داشت .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *