مقالات

آشنایی با انواع سینک های ظرفشویی و کاربرد آن ها

سینک ظرفشویی

آشنایی با انواع سینک های ظرفشویی و کاربرد آن ها : یکی از پر کاربرد ترین وسایل در هر آشپزخانه ای ، سینک های ظرفشویی هستند از این رو برای خرید یک سینک ظرفشویی مناسب و کارآمد برای منزل خود ، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید . مثل همیشه در این مبحث نیز با بخش مقالات دیجی اسمارت بای همراه باشید تا با این موارد به صورت کامل آشنا شوید .

سینک های ظرفشویی به طور کلی طبق ۴ اصل تقسیم بندی می شوند :

  • جنس
  • طرح
  • عملکرد
  • نوع نصب

که در ادامه به طور کامل با هر یک از آن ها آشنا خواهیم شد .

تقسیم بندی سینک ظرفشویی از لحاظ جنس :

سینک های ظرفشویی از نظر جنس به سه دسته گرانیتی ، استیل و شیشه ای تبدیل می شوند .

سینک ظرفشویی

سینک های گرانیتی :

این دسته از سینک های ظرفشویی  در مقایسه با دیگر مدل ها ، جدید تر می باشند و به دو دسته سینک های ظرفشویی گرانیتی از جنس مواد پلیمری و سینک های ظرفشویی گرانیتی از جنس سنگ و مواد پلیمر تقسیم می شوند . تفاوت این دو دسته در میزان مقاومت آن ها می باشد . در واقع سینک های گرانیتی از جنس سنگ و پلیمر ، دارای میزان مقاوت بیشتری هستند . از مزیت های سینک های گرانیتی نیز می توان به نشان ندادن خط و خش و عدم ته نشینی رسوبات اشاره داشت .

سینک های استیل :

این دسته از سینک های ظرفشویی از استیل با کیفیت و بدون آلیاژ ساخته شده اند تا در مقابل زنگ زدگی و تغییر رنگ مقاوم باشند . ضخامت استیل آن ها ما بین شانزده تا هجده و بالاتر است و دارای دو نوع می باشد :

  • ساده
  • ضد خش

نوع ضد خش سینک های استیل نسبت به نوع ساده به دلیل داشتن سطحی با دانه های زیر ، خط و خش را کمتر نشان می دهد اما با گذشت زمان املاح و رسوبات در این دانه های ریز ته نشین می گردند .

سینک ظرفشویی

سینک های شیشه ای :

این سینک های ظرفشویی دارای لگن هایی از جنس استیل و سینی با جنس شیشه می باشند و دارای ظاهری فانتزی هستند اما از لحاظ کاربرد در مقایسه با مدل های دیگر ، در سطح پایین تری قرار گرفته است .

تقسیم بندی سینک ظرفشویی از لحاظ طرح :

سینک های ظرفشویی از لحاظ نوع طراحی به سه بخش

  • معمولی
  • گرد
  • و باکس

تقسیم می شوند .

تقسیم بندی سینک ظرفشویی از لحاظ عملکرد و نوع نصب :

در این بخش سینک ها به دو دسته ” روکار”  و ” توکار ” تقسیم بندی می شوند .

سینک های سری توکار در داخل کابینت نصب می گردند اما در سینک های روکار کلیه آب شستشو وارد سینک می شود و به هیچ عنوان در خارج سینک پخش نمی گردد .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *